ogrodzenia plastikowe Jakie rodzaje ogrodzeń plastikowych są najlepsze?

Jeśli szukasz nowego systemu ogrodzeniowego dla swojej posesji, możesz się zastanawiać, które typy ogrodzeń plastikowych są najlepsze. Należy wziąć pod uwagę kilka czynników, w tym koszt, trwałość, styl i montaż. Przeczytaj, aby poznać najlepszy wybór dla swojej posesji. Ogrodzenia i bramy z tworzyw sztucznych mają wiele zalet, dlatego warto wybierać mądrze! Możesz pobrać rysunki CAD lub pliki Revit BIM albo po prostu przeczytać informacje o produkcie na stronie internetowej, aby dowiedzieć się, jaki typ ogrodzenia będzie potrzebny do Twojego projektu.

Wytrzymałość

Jedną z najważniejszych decyzji przy budowie ogrodzenia jest wybór rodzaju materiału, z którego zostanie ono wykonane. Materiał, który wybierzesz, będzie miał wpływ na koszt, wygląd i żywotność ogrodzenia. Niektóre materiały są trwalsze od innych, dlatego przy ich wyborze należy wziąć pod uwagę swoje potrzeby. Dobrym przykładem uniwersalnego materiału jest winyl. Oto kilka zalet i wad plastiku i winylu. Jeśli chcesz mieć trwałe ogrodzenie, które będzie dobrze wyglądać, wybierz winyl.

Winyl to kolejny popularny materiał, który jest tańszy niż drewno i może służyć nawet przez 50 lat. Nie jest to jednak najtrwalsza opcja na ogrodzenie. W gorącym słońcu Teksasu winyl zacznie blaknąć w ciągu roku. Zacznie się również rozpadać, a w dotyku może nawet stać się proszkowaty. Ponadto winyl jest toksyczny i nie nadaje się do recyklingu. Oznacza to, że po wyrzuceniu ogrodzenia z tworzywa sztucznego będzie ono nadal zanieczyszczać środowisko.

Ogrodzenia winylowe są jednym z najtrwalszych dostępnych materiałów ogrodzeniowych. Winyl jest wytwarzany z żywicy PCW, która podlega recyklingowi. PCV jest trzecim najczęściej stosowanym syntetycznym polimerem plastikowym, po polietylenie i polipropylenie. Został przypadkowo zsyntetyzowany przez niemieckiego chemika w 1872 roku i obecnie jest wykorzystywany w szerokiej gamie produktów. Ogrodzenia winylowe mają również tę zaletę, że nie wymagają konserwacji. Nie wypaczają się ani nie wyginają, a ich trwałość sięga dziesięcioleci.

Łatwa instalacja

Ogrodzenie plastikowe może być skutecznym sposobem zabezpieczenia posesji bez konieczności angażowania profesjonalnego stolarza. Chociaż różne ogrodzenia mogą wymagać różnych technik montażu, przy pewnych podstawowych umiejętnościach stolarskich można zainstalować 100 stóp ogrodzenia w ciągu zaledwie jednego weekendu. Łatwa instalacja paneli ogrodzeniowych nie tylko pozwala zaoszczędzić pieniądze, ale także wymaga niewielkich umiejętności. Panele zatrzaskują się na miejscu i są utrzymywane razem przez zatrzaski na słupkach. Plastikowe ceowniki w kształcie litery U na deskach ogrodzeniowych zazębiają się, tworząc solidne ogrodzenie.

Słupki należy montować za pomocą świdra z 10-calowym wiertłem. Wykopać dół o głębokości co najmniej trzech stóp. Następnie należy użyć sznurka do pomiaru w pionie i poziomie oraz wypoziomować każdy słupek. Po ustawieniu słupków można przystąpić do montażu pozostałych elementów ogrodzenia. Do wykopania słupków można także użyć koparki do dołków. Przed wbiciem słupków w ziemię należy założyć rękawice, aby uniknąć obrażeń.

Panele są dostarczane w dwóch częściach. Szyna dolna pasuje między słupkami i panelami. Górna szyna pasuje do wycięć w górnych słupkach. Panele są następnie podtrzymywane przez słupki do momentu, gdy znajdą się na swoim miejscu. Następnym krokiem jest umieszczenie kolejnego słupka w jego otworze. Po umieszczeniu kolejnego słupka w otworze na słupek można zamontować panel, wkładając słupek do rowka w dolnej szynie. Upewnij się, że wpusty słupka pasują do górnej krawędzi panelu.

Koszt

Takie ogrodzenia plastikowe można nabyć za bardzo rozsądną cenę. Są one niezwykle łatwe w montażu i nie wymagają malowania ani zamykania. Ogrodzenia plastikowe mają wiele zalet i są często dostępne w sprzedaży, co sprawia, że stanowią doskonały wybór dla wielu osób. Ogrodzenia te można kupić w sklepach takich jak Lowe’s lub w Internecie. Aby dowiedzieć się więcej, czytaj dalej, aby poznać wady i zalety ogrodzeń z tworzywa sztucznego.

Ogrodzenia z tworzyw sztucznych są wykonane z trudnego w obróbce winylu, który zawiera mniej atomów wodoru niż etylen. Materiał ten jest elastyczny i trwały, a także odporny na trudne warunki środowiskowe. Ogrodzenia z tworzyw sztucznych są zwykle niedrogie i stanowią doskonały wybór dla osób mieszkających w surowych warunkach klimatycznych. Jeśli martwisz się o wpływ ogrodzeń plastikowych na środowisko, możesz rozważyć zamiast nich ogrodzenia drewniane.

Kolejną zaletą ogrodzeń z tworzywa sztucznego są niskie wymagania konserwacyjne. Tworzywo sztuczne można łatwo czyścić wodą z mydłem. Z upływem czasu nie blakną, więc można oczekiwać, że inwestycja zwróci się z nawiązką. Ogrodzenia plastikowe można również poddawać recyklingowi, co jest bardzo korzystne dla środowiska. Są one niedrogie i można je stosować na każdym rodzaju podwórka. Mogą jednak nie być tak trwałe jak ogrodzenia drewniane lub metalowe.

Style

Istnieje wiele stylów ogrodzeń plastikowych. Można mieszać i łączyć kolory i materiały, uzyskując efektowny kontrast. Białe ogrodzenia plastikowe są często przycinane na czarno, aby imitować wygląd starzejącego się drewna. Czarne części są krótsze niż brązowe, a oddzielają je czarne pionowe słupki. Można nawet wybrać schemat kolorów z kontrastującymi odcieniami i fakturą, aby nadać ogrodzeniu wyrazisty wygląd. Niezależnie od tego, czy wybierzesz ogrodzenie białe czy brązowe, będziesz mieć możliwość wyboru paneli i stylów, które najlepiej odzwierciedlają Twój gust.

Ogrodzenia plastikowe są dostępne w różnych stylach, w tym przenośne, wysuwane i stałe. Wiele nowych stylów przypomina tradycyjne ogrodzenia drewniane. Takie ogrodzenia są tańszą alternatywą dla drewna i mogą być przydatne zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. W przypadku mniejszych psów warto wybrać cienką plastikową siatkę ogrodzeniową. W przypadku większych psów można zdecydować się na grubsze i cięższe ogrodzenie. Zapewni to Twojemu psu większą prywatność, ale nadal pozwoli na dostęp światła i powietrza do podwórka.

Klasyczne ogrodzenia piknikowe doskonale nadają się do przestrzeni zewnętrznych. Doskonale wyglądają w białym winylu i mogą stanowić ponadczasowy akcent na każdym podwórku. Ten styl jest idealny do zastosowania w tradycyjnych krajobrazach i nowych kolonialnych dzielnicach. Ogrodzenia pikowane stanowią również dodatkowy akcent w tradycyjnych krajobrazach. Ogrodzenia pikowane są również dostępne we współczesnych wzorach i mogą być wykorzystywane do ochrony ogrodu lub podwórka przed niepożądanymi szkodnikami. Wybierając ogrodzenie plastikowe, należy rozważyć, do jakich celów ma ono służyć – czy do dekoracji, czy do odgradzania zwierząt.

Kolory

W przypadku ogrodzeń winylowych dostępnych jest wiele różnych kolorów. Niezależnie od tego, czy chcesz, aby Twój płot był jaskrawoczerwony czy pastelowo niebieski, nie zabraknie Ci opcji. Choć mogą one spodobać się właścicielom domów, mogą nie spodobać się potencjalnym nabywcom. Należy pamiętać o tych kwestiach przy wyborze koloru ogrodzenia winylowego. W ten sposób można stworzyć atrakcyjne ogrodzenie bez naruszania budżetu. Oto kilka wskazówek, dzięki którym wybór koloru ogrodzenia winylowego będzie tak łatwy, jak to tylko możliwe.

Warto rozważyć mieszanie i łączenie paneli w różnych kolorach. Ogrodzenia winylowe mogą imitować odcienie drewna dzięki brązowym i czarnym elementom. Są one oddzielone czarnymi pionowymi słupkami. Wybór kontrastujących ze sobą kolorów pomoże osiągnąć zamierzony efekt. Na przykład brązowe elementy będą wyglądały bardziej naturalnie, jeśli zostaną oddzielone czarnymi pionowymi słupkami. Doda to również kontrastu do ogrodzenia. Połączenie tych dwóch kolorów może wyglądać dobrze razem. Należy jednak pamiętać, że wybrane kolory powinny się wzajemnie uzupełniać.

Choć najczęściej spotykane jest białe ogrodzenie winylowe, dostępnych jest wiele innych opcji kolorystycznych. Jeśli szukasz ogrodzenia, które wtapia się w otaczające kolory, możesz wybrać ogrodzenie w kolorze brązowym lub białym. Chociaż nie blakną, trzeba je będzie regularnie czyścić. Jeśli zastanawiasz się nad zmianą koloru swojego ogrodzenia, weź pod uwagę zasady obowiązujące w Twoim Stowarzyszeniu Właścicieli Domów. Jeśli w Twojej okolicy obowiązują jakieś przepisy, powinieneś ich przestrzegać.

Przyjazność dla środowiska

Ważnym czynnikiem przy wyborze ogrodzenia jest jego przyjazność dla środowiska. Dawniej jedynymi opcjami były ogrodzenia drewniane lub metalowe, ale obecnie do wyboru jest kilka materiałów przyjaznych dla środowiska. Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę substancje chemiczne, które są używane do produkcji tych ogrodzeń oraz sposób ich utylizacji, gdy nie są już potrzebne. Zarówno ogrodzenia drewniane, jak i metalowe wytwarzają odpady, ale istnieje kilka opcji przyjaznych dla środowiska alternatyw.

Aby jeszcze bardziej zwiększyć przyjazność ogrodzeń plastikowych dla środowiska, firma Future Post produkuje teraz swoje słupki ogrodzeniowe z odpadów plastikowych pochodzących z recyklingu. Firma Future Post współpracuje z firmą Smart Environmental w celu przekształcenia odpadów plastikowych w wysokiej jakości produkty ogrodzeniowe. Firma Future Post zbiera tysiące kilogramów tworzyw sztucznych z firm sprzątających i łączy je z miękkimi tworzywami sztucznymi. Następnie są one stabilizowane promieniami UV i wytłaczane w słupki. Proces ten pozwala zaoszczędzić do 15 ton plastiku miesięcznie.

Rozważając przyjazność ogrodzeń plastikowych dla środowiska, należy pamiętać, że niektóre z tych materiałów zawierają substancje chemiczne, które są szkodliwe dla środowiska. Polistyren jest jednym z najniebezpieczniejszych z tych materiałów, więc jeśli chcesz chronić swoje podwórko, rozsądnie jest wybrać ogrodzenie plastikowe wykonane z materiału pochodzącego z recyklingu. Ogrodzenia z kompozytów biologicznych zawierają tworzywa sztuczne i materiały organiczne, które wyglądają jak drewno, ale nie są toksyczne.