Ogrodzenia akustyczne Ogrodzenia akustyczne – rozwiązania w zakresie ochrony przed hałasem

photo

Ekrany akustyczne allegro

Ogrodzenia akustyczne Ogrodzenia akustyczne są popularnym sposobem wygłuszania w zastosowaniach mieszkalnych i komercyjnych. Mają one trzy wyraźne zalety w porównaniu z innymi formami redukcji dźwięku. Po pierwsze, blokują one wszystkie zewnętrzne hałasy bez żadnych szczelin czy otworów. Oznacza to, że nikt nie może mówić ani słyszeć przez ogrodzenie. Po drugie, zapewniają one drugą największą korzyść w zakresie redukcji dźwięku, jaką jest zwiększenie izolacji akustycznej. Innymi słowy, nikt nie może usłyszeć, co dzieje się wewnątrz domu lub biura przez ogrodzenie.

Parawan foniczne allegro

Istnieją dwie podstawowe odmiany ogrodzeń akustycznych, które można kupić. Pierwsza z nich jest produkowana z blachy stalowej. Jest to generalnie najtańszy z dostępnych rodzajów materiałów dźwiękoszczelnych. Wykorzystuje on podkład siatkowy, który pozwala na przejście dźwięku, ale utrzymuje zewnętrzne wibracje dźwiękowe na dystans. Siatka może być wykonana z dowolnej standardowej blachy, takiej jak stal, co daje jej dużą gęstość, a tym samym zmniejsza wagę i koszt produkcji.

Parawan hałasu ogrodowe

Następna odmiana ogrodzeń akustycznych jest wykonana ze specjalnego rodzaju metalu, który jest nazywany ciężkim metalowym ogrodzeniem akustycznym. Występują one w trzech odmianach, które są powlekane polietylenem, aluminium i najbardziej popularne z trzech, stali nierdzewnej. Mają one znacznie większą gęstość niż odpowiedniki polietylenowe, a zatem są o wiele bardziej skuteczne w redukcji dźwięku. Są one również bardzo trwałe, odporne na rdzę i korozję. Chociaż są one drogie, są warte pieniędzy dla celów redukcji dźwięku.

Parawan hałasu mieszkaniowe

Aby stworzyć bariery dźwiękoszczelne, ogrodzenia z barierą akustyczną muszą być dźwiękoszczelne. W tym celu użyty materiał musi być wystarczająco gruby, aby zablokować większość zewnętrznych wibracji dźwiękowych. Powszechnie wybierane materiały obejmują odmiany polietylenu i aluminium. Jednakże, jeśli budżet nie pozwala na te materiały, istnieje wiele tanich alternatyw, które działają równie dobrze, a jedyną różnicą jest poziom redukcji hałasu.

Istnieje kilka sposobów, w jaki można zmniejszyć zanieczyszczenie hałasem z zewnątrz. Jednym ze sposobów jest po prostu zagospodarowanie podwórka, przy użyciu roślin, które są bardzo wysokie i blokują wszelkie dźwięki z trawnika, jak krzewy i małe drzewa. Jeśli masz dostęp do zewnętrznego balkonu lub przestrzeni, to jest możliwe, aby zbudować dźwiękoszczelny pokój. Można to zrobić niedrogo i szybko, zwłaszcza jeśli nie planujesz używać go do spania. Pokój może być po prostu zbudowany na zewnątrz domu i używany jako zapasowa sypialnia lub biuro do pracy.

Podobną metodą redukcji hałasu jest posadzenie nisko rosnących krzewów lub drzew wokół swojej posesji, a następnie przewleczenie ich przez ogrodzenia akustyczne. Nisko rosnące drzewa i krzewy są zazwyczaj tańsze w uprawie i nie wymagają takiej konserwacji jak większe gatunki. Jednakże, chociaż mogą one zmniejszyć hałas z zewnątrz, nie zapewnią bariery dźwiękoszczelnej. Mimo to, istnieją firmy sprzedające bariery non stop, które można zainstalować na ścianach i ogrodzeniach, aby osiągnąć zarówno izolację akustyczną, jak i redukcję hałasu.

Ekrany hałasu do dworu

Inną metodą redukcji hałasu jest zastosowanie kombinacji cegieł i betonowej konstrukcji ściany, a nawet droższej i bardziej skomplikowanej opcji, w pełni modułowych ogrodzeń dźwiękoszczelnych. Składają się one z poszczególnych paneli, które są połączone razem w materiał kompozytowy, tworząc w ten sposób solidne uszczelnienie między panelami. Tego typu ogrodzenia są najbardziej skuteczne w połączeniu z innymi opcjami ogrodzeń dźwiękoszczelnych, takich jak wełna mineralna.

Ogrodzenia akustyczne mogą być stosowane w celu poprawy jakości powietrza wokół nieruchomości, jak również uczynienia nieruchomości bezpieczniejsze i cichsze zarówno dla Ciebie i Twojej rodziny. Jednak należy również wziąć pod uwagę poziom konserwacji wymagany dla tego typu ogrodzenia, ponieważ mogą one zająć sporo czasu w weekendy. Jeśli masz zamiar użyć kombinacji innych opcji kontroli zanieczyszczenia hałasem, należy wziąć pod uwagę ilość czasu, który trzeba będzie spędzić na rozwiązaniach dźwiękoszczelnych, jak również.