Odzyskiwanie danych z macierzy RAID Jak odzyskać awarię systemu macierzy RAID?

Odtwarzanie danych z macierzy RAID wydatki dodatkowo  potencjalności.

Przywracanie danych RAID 0,1

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID Odzyskiwanie macierzy RAID jest w zasadzie proces odzyskiwania oryginalnych plików z awarii macierzy RAID, bez konieczności ponownego tworzenia całej macierzy. Pierwsza część metody jest zasadniczo przez Ciebie przeszukiwania dysku RPM na kody błędów. Jeśli nie możesz go znaleźć, spróbuj spojrzeć na wskaźniki SMART dysku, na skrajnie prawej stronie systemu. Wskaźnik SMART ma postać paska w czterech kolorach, od zielonego do czerwonego. Jeśli widoczny jest żółty pasek, oznacza to, że w komputerze prawdopodobnie wystąpiła awaria SMART i należy rozważyć niezwłoczną naprawę dysku twardego. Jeśli nie widzisz żółtego paska, to najprawdopodobniej dysk jest w dobrym stanie i możesz odzyskać swoje pliki.

Przywracanie danych z macierzy RAID 0+1 komu można uwierzyć takie usługę.

Następnym krokiem do procesu odzyskiwania macierzy RAID, jest uruchomienie oprogramowania defragmentatora. Defragmentator jest program, który zmienia układ wszystkich plików do ich właściwej kolejności. Próbuje również zwolnić jak najwięcej miejsca na dysku, jak to możliwe, tak, że komputer może rzeczywiście działać lepiej. Ważną rzeczą do zapamiętania, gdy masz do czynienia z awarii RAID, jest to, że należy upewnić się, że masz swoje dane z dysku, który ma najwięcej niewykorzystanego miejsca. To jest to, co daje najlepsze szanse na odzyskanie macierzy RAID.

Odtwarzanie danych z macierzy RAID w zdolne klucze.

Podczas uruchamiania defragmentatora, to jest bardzo ważne, aby upewnić się, że jesteś wybierając odpowiedni dysk, aby być w stanie przyspieszyć go najbardziej. Wybierając niewłaściwy dysk, może rzeczywiście sprawić, że proces odzyskiwania macierzy RAID trwa znacznie dłużej niż powinien. Istnieje kilka bardzo prostych sposobów, aby powiedzieć, czy jesteś wybierając odpowiedni dysk, który pomoże Ci przyspieszyć rzeczy. Wystarczy spróbować pomyśleć wstecz, kiedy miałeś błąd, a jeśli stało się to na dysku, który był już częścią systemu RAID, to prawdopodobnie nie była to wina samego RAID.

Odtwarzanie danych z macierzy RAID nazwa właściwa polecenia.

Jeśli masz odpowiedni kabel SATA podłączony pomiędzy dwoma dyskami, wtedy będziesz wiedział, że to dysk SATA. Jeśli nie, to prawdopodobnie masz awarię dysku SATA. Teraz wszystko, co musisz zrobić, to włączyć obie macierze RAID, a następnie uruchomić defragmentator. Dobrym pomysłem jest ustawienie domyślnych parametrów defragmentatora, dzięki czemu dyski będą miały szansę zadomowić się i pracować prawidłowo. Defragmentacja powinna trwać od pięciu do trzydziestu minut, w zależności od wielkości plotera.

Jeśli wszystko idzie dobrze, a następnie można przejść do następnego kroku. Musisz użyć narzędzi do odzyskiwania plików, aby uzyskać swoje pliki z macierzy RAID. To zwykle wymaga, aby otworzyć konsolę odzyskiwania, a następnie uruchomić polecenia. Jest to dość proste, więc naprawdę nie ma wiele do niego. Gdy już to zrobisz, możesz zainstalować dysk z systemem operacyjnym, a następnie przystąpić do ponownej instalacji systemu operacyjnego i oczywiście sterowników. Gdy wszystko jest kompletne, zrestartować system, a następnie uruchomić narzędzia do odzyskiwania danych ponownie.

Jeśli nadal nic nie działa, to prawdopodobnie nie działa z powodu błędu na jednym z dysków. Można to sprawdzić, uruchamiając ponownie defragmentator dysków, aby spróbować naprawić wszelkie problemy. Jeśli nadal nie jesteś w stanie naprawić błędu, możesz rozważyć odzyskanie danych z macierzy Raid.

Przywracanie danych z macierzy RAID 0+1 zasłużony usługa.

Jeśli wszystko poszło dobrze, to udało Ci się stworzyć swój własny mały kawałek nieba i jesteś gotowy, aby się nim cieszyć. Bardzo ważne jest, abyś wiedział, jak tworzyć kopie zapasowe danych między dyskami, a następnie przywracać te informacje z powrotem na dyski po zakończeniu pracy. Ten krok może być nieco bardziej skomplikowany niż inne, ale kiedy już się go opanuje, powinno być wszystko gotowe. Należy również upewnić się, że wiesz, jak defragmentować dysk twardy, jeśli ulegnie awarii, więc będzie można odczytać pliki ponownie w przypadku, gdy coś pójdzie nie tak.

Gdy wszystko inne zawiedzie, trzeba będzie skontaktować się z profesjonalną grupą, która oferujeraid odzyskiwania. Można to zrobić online lub za pośrednictwem lokalnego sklepu naprawy komputerów. Ta grupa pomoże Ci przywrócić dane raid z powrotem do urządzeń dyskowych bez rujnowania oryginalnego systemu plików. Istnieje kilka różnych opcji do wyboru, takich jak kopiowanie plików x, tworzenie kopii zapasowych plików x lub oprogramowanie do zarządzania raidem, więc należy wybrać najlepszą dla siebie.

Dane adresowe:

AKTE Odzyskiwanie danych – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 898 784
Telefon: 784 380 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]