Awaria plotera – jak uniknąć serwisu plotera HP?

Ploter we firmie również się psuje. Wybierz najlepszy serwis ploterów

serwis ploterów z PoznaniaW dzisiejszych czasach biura nie można sobie wyobrazić bez komputera i urządzeń peryferyjnych, takich jak drukarka, zasilacz UPS czy ploter. O ile drukarka, to wydatek stosunkowo mały i zwykle jesteśmy w stanie w biurze mieć na wyposażeniu więcej niż jedną drukarkę, to problem zaczyna się wtedy, kiedy nastąpi awaria plotera. Nie chce z nami rozmawiać i już. Przygotowywaliśmy przez kilka miesięcy projekt, a może nawet dłużej i nie możemy wydrukować efektów naszej pracy. Zwłaszcza dla firmy projektowej jest to nie lada problem. Nie ma innego wyjścia – trza zamówić profesjonalny serwis ploterów z Poznania

Profesjonalny serwis ploterów w Poznaniu

Nie sprawny ploter w biurze projektowym z Poznania, to wymierne straty, zwłaszcza jeśli projekt musimy dostarczyć klientowi na konkretny dzień. Ostatnie tygodnie i dnie spędzaliśmy na dopieszczeniu projektu i brakuje czasu na naprawę plotera w rozsądnym terminie, a mogą to być nawet 2 tygodnie. Zwykle kiedy ploter odmawia współpracy, dzwonimy do specjalistycznego serwisu ploterów HP zajmującego się naprawą ploterów i dowiadujemy się, że ta usterka bynajmniej nie zostanie zlikwidowana w jeden dzień. Jeśli nie mamy podpisanej umowy na regularny serwis plotera HP, to serwisant przyjmie zgłoszenie ale czas reakcji raczej nie będzie natychmiastowy. Zwykle mija klika dni, aż przystąpią do naprawy i kilka dni  mija zanim serwis ploterów postawi diagnozę. Jeśli jest już diagnoza, to wydawałoby się, że „jesteśmy w domu”. Otóż trzeba jeszcze doliczyć czas na zamówienie części do plotera, aż wreszcie dołożyć do tego czas na naprawę plotera. Jak dodamy do siebie te wszystkie dni, to nie chce być inaczej –  daje nam to minimum dwa tygodnie, a w praktyce może się wydłużyć. Nie ma tutaj winy leżącej po stronie specjalistycznego serwisu ploterów.

Naprawa plotera w toku – co dalej ?

Aby takie sytuacje nie zatruwały nam życia w przyszłości, dobrze byłoby mieć stałą umowę z firmą specjalizującą się w naprawie ploterów. W takiej umowie możemy zaznaczyć czas reakcji jaki nas interesuje i w ten sposób naprawa naszego plotera nastąpi szybciej. Co nam daje taka umowa oprócz czasu reakcji na naprawę? no wiec dobry serwis ploterów w Poznaniu specjalizujący się w naprawach ploterów, poprzez cykliczne wizyty przyczyni się do zmniejszenia ryzyka wystąpienia awarii. Przeprowadzana konserwacja i czyszczenie plotera w regularnych odstępach czasu przyczyni się do mniejszej ilości awarii lub wyeliminuje je całkowicie.

Majsterkowanie przy ploterze HP  w Poznaniu we własnym zakresie nie jest polecane. Więcej możemy zepsuć niż naprawić. Przy pomocy młotka i śrubokręta nic nie zrobimy. Ploter nafaszerowany elektroniką i czujnikami nie jest przeznaczony do napraw przy użyciu takich narzędzi. Działając w ten sposób możemy sobie przysporzyć dużych strat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*